سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کاهش بیماری های روحی و روانی

میل جنسی زنان پیش از شروع رابطه جنسی

کدام یک اولویت دارند؟ میل جنسی یا سکس؟

در اکثر مردان لیبیدو سائقی است که آنها را به سمت سکس می کشاند. آنها خواهان سکس هستند و این نیاز را برطرف می کنند. اما مطالعات اخیر نشان می دهند زمانی که بسیاری از زنان شاید اکثراً در آمیزش جنسی قرار می گیرند آنها احساس میل جنسی کم رنگی می کنند. بنابراین، براساس مطالعه رزماری باسون استاد روانپزشکی در دانشگاه کلمبیایی بریتانیایی وانکوور اگر آنها از سکس لذت ببرند سرانجام میل جنسی را احساس می کنند. به عبارتی دیگر در بسیاری از زنان شاید اکثریت میل جنسی علت سکس نیست،بلکه نتیجه سکس است. این تفکر که میل جنسی در پی سکس می آید نقطه مقابل تصورات مرسوم از لیبیدو قرار می گیرد. اما همچنین بینش باسون دیدگاهی را به دست می دهد که می تواند هم به مردان و زنان برای درک بهتر یکدیگر کمک کند و هم موجب لذت از رضایت جنسی بیشتری شود.

برای مطالعه بیشتر:

تفاوت بین رابطه جنسی و عشق در مردان

زنان واقعاًنیاز به زمان بیشتری برای تحریک دارند.

بسیاری از مکمل ها مدعی تقویت لیبیدوی زنان هستند و از زمان پیدایش داروی ویاگرا، بازار شرکت های داروسازی جهت ساختن داروهایی برای تحریک میل جنسی در زنان داغ شده است. اما اگر باسون درست می گوید و همه سکس درمان هایی که با آنها گفتگو کرده ام با نظر باسون موافقند، بنابراین داروها و مکمل ها ممکن است به نوعی گاری شهوات را قبل از سوار شدن مهار کنند.

سؤال این نیست که چه چیزی میل جنسی جنسی زنان را برمی انگیزد؟ بلکه سؤال واقعی آن است که چه نوع معاشقه ای موجب حس آرامش، امنیت و امید کافی در زنان برای لذت جنسی و نهایتاً تجربه میل جنسی ممکن می سازد؟ به سادگی پاسخ قابل فرض است. در دوازده مطالعه در زمینه سکس در طی چهل سال گذشته، زنان می گویند آنها معاشقه فیزیکی سبک سرانه و پیش بینی نشده ای مطابق با پیام های سرتاسر بدن را ترجیح می دهند که سرانجام(پس از 35تا40دقیقه) منجر به لمس های تناسلی شود. شکایت شهوانی بالای زنان از این نظر است که مردان در سکس عجولانه عمل می کنند و تمرکز زیادی بر سینه ها و نواحی تناسلی زن دارند و همه مردان حتی قبل از لذت بردن زنان از سکس آن را به اتمام می رسانند. با دیدن این تفکر از نقطه نظر باسون این موجب تجربه حس تمام عیار بودن و آزادی در مردان می شود. تقلید از سبک حرکات خشونت آمیز مردانه در فیلم های کلاسیک پورن آنطور که باید به زنان فرصت برانگیختگی را که واقعاً برای ایجاد حس آرامش و ارزشمندی آنان لازم است فراهم نمی کند چنانچه آنها بتوانند میل جنسی را تجربه کنند.

لذا قابل توجه خانم ها، اگر شما همزمان با شروع ارتباط جنسی حس خنثی ای دارید وضعیت شما نرمال است. اگر برانگیخته شدن شما طول می کشد شما نرمال هستید. اگر شما خواهان بوسیدن زیاد و نوازش شدن و ماساژ دادن قبل از مستقیم رفتن به سمت آمیزش جنسی هستید، خواسته شما نرمال است.

 

منبع:  مرکز مشاوره ستاره ایرانیان-میل جنسی زنان پیش از شروع رابطه جنسی